Slobodna Lika - Regionalni Portal Ličko Senjske županije - Gospić, Ogulin, Senjdr.Stjepan Kostelac kandidat za gradonačelnika Otočca : Naš grad nikada niti će ikada voditi ratni dezerter

14.05.2017 09:18:57


Za razliku od mnogih drugih kandidata koji na lokalnim izborima prolaze "vatrena krštenja" kandidat za gradonačelnika Otočca i poznati otočki veterinar dr.Stjepan Kostelac već je doktorirao lokalnu politiku, zato će mu gotovo sigurno građani u Otočcu dati povjerenje da i dalje vodi grad koji kako kaže voli i za njega živi, jer popularni  Stipa  je dijete Otočca. On je jedan od političara, koji malo priča, a puno više radi i nije osoba od ratrošnosti, što je pokazao u posljednje četiri godine, kada je vratio nasljeđene gradske milijunske dugove i stavio Otočac na noge. Tjedan dana od izbora otvoreno smo  razgovarali  sa Stjepanom Kostelcom koji mirno čeka izbore,  jer  kako  kaže  dolaze  bolji dani.

 

 

Kako ste zadovoljni dosadašnjim tijekom kampanje ?.

 

Kampanja je u punom jeku. Osobno sam zadovoljan kako se sve odvija. Puno  razgovaramo  sa ljudima. Iako me svi žitelji poznaju jer gotovo čitav život radim s njima jer mi je takav bio posao. Ali uvijek je dobro razgovarati i otkrivati probleme koji postoje. Ne održavamo skupove na koje autobusima dovozimo svoje članove kao neki drugi, jer ne želimo obmanjivati ljude i pokazivati snagu jer nama takva snaga nije potrebna. Održavamo skupove na štandovima u gradu i tumačimo građanima što planiramo raditi u slijedećem razdoblju.

 

Kako ste zadovoljni evidentnim napretkom Grada Otočca u posljednjih nekoliko godina ?.

 

Osobno sam zadovoljan kao i većina naših građana. Kada o tome govorimo moramo znati to smjestiti u određeno vrijeme i okolnosti u kojima smo radili. Uvijek se može i bolje .Ali postoje razna ograničenja pa i financijska koja određuju nekakve okvire. Napredak se očituje u gospodarskim, društvenim, kulturnim, sportskim i drugim oblicima. Postigli smo zavidne rezultate u kulturnom i društvenom životu što se najbolje očituje mnogobrojnim događanjima u gradu što mogu zahvaliti građanima ali i mnogobrojnim našim djelatnicima koji kreiraju i osmišljavaju takve sadržaje.

 

Vidan napredak je ostvaren u turizmu i sportu u gradu .

 

OTOČAC  JE  BIO  PRED  BANKROTOM, IZVUKLI   SMO  GA  I  VIŠE  NIKAD  NEĆE  BITI 

 

Kako ste to uspjeli uz vraćanje milijunskih dugova?

 

Na kraju drugog mandata ostavio sam u gradskoj kasi 10 mil kuna. Nakon pet godina povratkom na prošlim lokalnim izborima zatekli smo dug više od 20. mil. kuna. Grad je bio pred bankrotom. Čvrstom financijskom disciplinom i racionalizacijom posla uspjeli smo za dvije godine vratiti većinu dugova i počeli normalno poslovati .Zadnje dvije godine isključivo smo radili na projektima koje smo uspjeli i prijaviti na EU fondove ovog proljeća, te u narednom mandatu očekujemo realizaciju tih projekata a i stvaranje novih.

Vrijednost radova ovih projekata iznosi oko 150. mil. kuna

 

Koje projekte želite ostvariti u narednom mandatu ?

 

Od projekata koje smo prijavili svakako najznačajniji je projekt izgradnje i sanacije kanalizacije u gradu gdje još nedostaje( aglomeracija) , proširenje dječjeg vrtića, rekonstrukcija ulice Bartola Kašića gdje ćemo pomoći stanarima te ulice sufinancirati obnovu fasada iz spomeničke rente koja je sastavni dio proračuna. Zatim projekt dogradnje mrtvačnice u gradskom groblju sa uređenjem groblja, izgradnja reciklažnog dvorišta i odlagališta građevinskog materijala u Podumu. Počeli smo izgradnju kuglane koja bi trebala biti završena do jeseni ove godine. U fazi projektiranja je Interpretacijski centar u Sincu sa obnovom društvenog doma kao i obnova mlinica na vrilu u Lešću.

 

Jedan od najvećih projekata koji je i nacionalni projekt je svakako izgradnja HE Švica i povratak vode u švičko jezero i sjeverni krak rijeke Gacke u sklopu izgradnje HE Senj 2.i dogradnje HE-Kosinj. Time bi se ispravila ogromna nepravda i ekocid napravljen u bivšoj Jugoslaviji prema Otočcu i rijeci Gackoj. Projekt je podržan na nivou ministarstva i države i sada je u fazi razrade.

 

Postoji problem što se vodstvo oporbene stranke gosp. Šutić i gosp. Milinović nikada nisu očitovali o tom projektu i dali podršku kako lokalno tako i na državnom nivou. Zato ako bi pobijedili na ovim lokalnim izborima projekt bi sigurno bio zaustavljen .Ali nadam se da do toga ipak neće doći.

 

Vaš protukandidat odlučio se na kampanju laži i podvala, čini se da evidentno gubi izbore. Mnogi kažu da je Šutić ubačen od strane Milinovića ?.

 

Građanima Otočca je dosta politike Šutića, Darka Milinovića i njegove družine .Šutić je osnovao portal kojemu je glavni cilj blaćenje i diskriminiranje mene kao legalno izabranog Gradonačelnika i nositelja važnih funkcija u Gradu. Pokušavaju me diskreditirati gdje god je to moguće preko svojih trabanata šireći laži i neistine. Mi u Otočcu razvijamo toleranciju, suradnju , uvažavajući sve ljude pa i svoju oporbu u politici.Sada je vidljivo da Šutić u Otočcu gubi izbore. Ne može mu pomoći niti dovođenje ministra Kujundžića, Luke Matijevića kojeg je obmanuo a niti pojedinih gospodarstvenika koji mu daju podršku .Ni čitava vlada da je dovede u Otočac da mu da podršku ne bi mu pomogla. Sve to otočanima djeluje i liči na Sjevernu Koreju ili na nekadašnji sistem kojeg smo preživjeli .Svi u Otočcu znaju da je Šutić Milinovićev čovjek i da ne može ništa napraviti bez njega. U Otočcu ga nazivaju Milinovićev namjesnik. Nijedan HDZ-ov skup ako ga tako možemo nazvati nije prošao bez Milinovića. To nam sve govori. Milinović bi tako preko Šutića upravljao Otočcem. A to smo već gledali u ne tako davnim vremenima. Milinović ima takve namjesnike u Senju, Šutić u Otočcu, u Perušiću, Plitvicama. Otočac je kroz svoju povijest bio slobodan grad. Turci ga nisu nikada osvojili, ni četnici u Domovinskom ratu pa kako kažu otočani neće ni dezerteri.

 

Otočani ne mogu dozvoliti da ljudi koji nisu rođeni u Otočcu i koji nisu iz ove sredine da vode ovaj grad. Oko Šutića su što možete vidjeti po slikama upravo ljudi koji su takvi i nisu rođeni u Otočcu ili dolaze iz drugih sredina. Očiti primjer je dr. Miletić koji je gospićanin, Sigurnjak i Šutić iz Kosinja i drugi.

 

DRAGO  MI  JE  DA  JE  I  GOSPIĆ  OSLOBOĐEN

 

Što očekujete od izbora 21. lipnja ?.

 

Očekujem premoćnu pobjedu u Otočcu što govore ankete ali i građani Otočca s kojima sam svaki dan u kontaktu.

 

HDZ će izgubiti izbore u svim gradovima u županiji. Juče sam bio u Gospiću na štandu Karla Starčevića i bilo je sve jasno na štandovima po okupljenim građanima. Građani su se zdravili sa Karlom i govorili: Gospić je pao. Gospić je ponovno oslobođen .Isto se odnosi i na Županiju bez obzira što je kandidat Darko Milinović. Stanovnicima županija je dosta politike Darka Milinovića, partizana i ustaša, prevara i muljaža. Na ovim izborima svi glasaju protiv Milinovića, Šutića i njihove oligarhije. Lika mora početi ispočetka sa novim ljudima.

 

Dali Vi mislite da je cijela Ličko –senjska županija zrela za političke promjene ?.

 

Naša županija sve više liči na Sjevernu Koreju gdje se točni zna kada i koliko dugo se mora skandirati Dado, Dado. Stasale su mlade generacije drugačijeg razmišljanja a mnogobrojna pojava nezavisnih lista gotovo u svim djelovima županije je očiti znak da ljudi više ne podnose stranačke stege, sile, torture i da hoće slobodno razmišljati i djelovati. Upravo i to je znak da kojekakvi Milinovići, Šutići moraju otići zauvijek iz politike. Zato predlažem da se navedena ekipa u ovih osam dana lagano priprema za primopredaju vlasti u županiji, školstvu, zdravstvu socijalnim ustanovama. Biti će to preporod županije oslobođene straha i lopovluka i vraćanje normalnom životu gdje će napredovati samo najvredniji i najuspješniji. Vjerujem  da  dolaze  bolji  dani  za  naš  grad  i  cijelu  ličko  senjsku  županiju.

 

Razgovarao  :  Željko  Popović


www.slobodnalika.com

Zadnji komentari

Povezani sadržaji...

Pretraži slobodnalika.com Pošalji prijatelju