Slobodna Lika - Regionalni Portal Ličko Senjske županije - Gospić, Ogulin, Senj

Nenad Levar šahovski prvak Ličko senjske županije

02.12.2019 11:29:19
U organizaciji Šahovskog Saveza Ličko-Senjske županije,i ŠK Velebit Senj, u Senju je odigrano pojedinačno prvenstvo županije u šahu.Sudjelovala su 22 igrača iz 5 klubova iz naše županije ,Nakon 11 kola prvak županije je postao Nenad Levar iz Otočca,član ŠK Karlobag sa 9 bodova, Nakon pobjede nad glavnim konkurentom Kranjcevicem u 5 kolu, je sigirnom rutinskom igrom u stilu Kramnika,i serijom pobjeda, turnir priveo kraju i zasluzeno zasluzeno osvojio 1 mjesto.Odličan drugi sa 8,5 bodova, je Milan Orešković iz Ličkog Lešća, član ŠK Gacke iz Otočca koji je podsjetio na svoje najbolje dane kad je bio pobjednik mnogih turnira u Rijeci i okolici i prvak Hrvatske u problemskom šahu, Šteta što ovaj šahovski zanesenjak i umjetnik u svojoj karijeri nije češće nastupao zbog životnoh okolnosti.Treće mijesto sa 8 bodova, je osvojio Goran Tomljanović iz Senja koji je loše i nesigurno krenuo u turnir zbog obaveza organizacije prvenstva itd, kao p
redsjednik Saveza i to kasnije nije uspio nadoknaditi,ali je postigao mnogo lijepih pobjeda u svom maštovitom ,kombinacijskom stilu.Odličan 4 sa 7.5 bodova je Miroslav Drvar iz Senja koji igra za Gacku iz Otočca,igrač koji se podcjenjuje iako je uvijek pri vrhu,Teško mu je palo što je izgubio dobijenu poziciju od Levara,.Peto mijesto sa 7 bodova je jedan od glavnih favorita Mario Kranjčevic iz Otočca,član ŠK Gacke.Odlično je krenuo sa 4 pobjede ,ali ga je poraz u 5 kolu u derbiju od Levara izbacio iz takta te je odmah doživio jos 2 poraza što je bilo do kraja teško nadoknaditi.Ali je nekim pobjedama u stilu Kasparova podsetio na svoju kvalitetu.Šesto mijesto sa 7bodova je zauzeo simpatični Milan Prpić iz Senja inače jedan od najboljih hrvatskih igrača i član reprezentacije slijepih i slabovidnih koji neumorno ide sa turnira na turnir i svojim aparatom slika turnirska zbivanja,Sedmo mijesto sa 6 bodova je osvojio Darko Jakešević iz Gospića,novi tajnik
Županijskog saveza i to je solidan rezultat s obzirom na obaveze u pripremi i organizaciji turnira itd.Osmo mijesto sa takodjer 6 bodova ali slabijim dodatkim kriterijima, je osvojio Željko MIljanović iz Korenice,koji je jedan od glavnim pokretača šaha u Korenici,i već su se istakli odličnom organizacijom turnira.Deveto mijesto osvojio je Ivan Prpić jedna od favorita ali očito nije imao svoj dan jer kad njega krene ,onda se obično bori za 1 mjesto.Deseto mijesto je sovojio domaćin iz ŠK Velebit Senja Dragoljub Gradišer sa 5,5 bodova.itd.Turnir je sudio Čedo Zobenica iz Novog Vinodolskog, Šahovski savez Županije i ŠK Velebit senj zasluzuju sve pohvale za odličnu organizaciju prvenstva.
Po završetku prvenstva podjeljeni su pehari ,diplome,priznanja te novčane i predmetne nagrade a druženje se nastavilo u Restaurantu pizzeriji Tropicana.Prosinac je obično vrlo bogat šahovskim dogadjajima ,tako da se sljedeci vikend igra turnir u Gospiću,u Zagrepu počinje veliki turnir memorijal Krunoslav Hulak,u Rijeci,Zagrebu,susjednim BIH i Sloveniji itd ima puno Novogodišnjih i Božićnih turnira,tako da će šahisti i ljubitelji šaha doći na svoje.