67 dana do lokalnih izbora 16.svibnja Projekt političkog samo preživljavanja župana Darka Milinovića preko političke platforme Lipo=Darko Milinović je propao. Sada se ispostavlja korak do lokalnih izbora da je Milinović naručenim lažnim anketama bio zadnji pokušaj pravljenje zbrčki među birače. Osim anketa Milinović je igrao na kartu nacionalnih medija i samo promocije koja je u konačnici donijela minuse. Izborne računice na području Ličko senjske županije su jasne. U četiri ključna grada Gospić, Senj, Otočac, Novalja najveće baze birača bez kojih nema šanse za pobjedu Milinović loše stoji, a što se tek događa u općinama u županiji.
GRADOVI IZGUBLJENI, OPĆINE NE POZNA
Novalja je korak do povratka HDZ-a na Vlast, pa dosadašnjem gradonačelniku Novalje sa kojim je Milinović preko noći napravio pakt, može samo odmoći svojom pojavom u Novalji, slično je čak i gore u Otočcu, gdje su upravo na političkoj guberniji Milinovića Ante Dabo u Novalji i Stjepan Kostelac u Otočcu postali gradonačelnici. U Senju je Milinović bez pokrića očekivao puno, a tamo je izborna priča 67 dana prije praktično gotova. Milinović i u svome gradu Gospiću loše stoji, on je uz HDZ i Karla Starčevića treća politička opcija, jer Gospić je još prije četiri godine Milinovićevoj političkoj guberniji pokazao crveni karton, trebala bi Lika presušiti u maju da Milinović osvoji Gospić. To je gotovo nemoguća misija.
VRIJEME LOŠ SAVEZNIK
I dok u gradovima radi kakvu takvu priču, u općinama koje u zbiru imaju glasova za dva grada, Milinovićev projekt uopće ne postoji osim pokušaja pojedinaca kao primjerice u Brinju u kome Milinović nema nikakve šanse. Tek se treba vidjeti hoće li se Milinović pojaviti sa svojom listom u Perušiću, Lovincu, Udbini, Lapcu,Karlobagu,Vrhovinama, Plitvičkim jezarima. Po tome pitanju vrijeme mu nije saveznik, pa je vrlo realno da osim Brinja, politička platforma u drugim općinama uopće se ne pojavi na izborima, a i da se pojavi negdje to će biti lokalna politička kozmetika, daleko, daleko od priče lokalnih politikih pobjednika. Stoga ne čudi da se Milinović sve više posustaje u priči velikog pobjednika.
Jedino mu nacionalni mediji mogu uzeti novac da mu bildaju lažnu političku snagu, no to je posebno pitanje odakle mu novci.