U tjednu uoči blagdana Svih Svetih 30. obljetnicu ustrojavanja slavi legendarna 9. Gardijska Brigade HV, ponosnih lički Vukovi.
Obilježavanje će započeti u srijedu 26.10. danom otvorenih vrata vojarne „9.GBR Vukovi“ kada će učenici osnovne i srednje škole i svi zainteresirani građani moći pogledati smotru oružja i opreme, spomen sobu i kapelicu te spomenik poginulim Vukovima.
Nakon toga u četvrtak 27.10. Vukovi svojim sugrađanima ali i svim drugim žiteljima naše županije i RH poklanjaju koncert jedne od ponajboljih hrvatskih klapa, klape Sveti Juraj HRM uz pratnju Jazz orkestra HV. Koncert će se održati u Gospiću u dvorani kina „Korzo“ u 19 sati.

Završna centralna svečanost održat će se u petak 28.10. u Gospiću a započet će u 10 sati Svetom Misom za sve poginule, nestale i umrle Vukove u katedrali NBDM u Gospiću.
U 11 sati održat će se polaganje vijenaca i paljenje svijeća na spomen- obilježju poginulim Vukovima u vojarni „9.GBR Vukovi“ u Gospiću te dodjela beretki ponosnih Vukova novim pripadnicima MB „Vukovi“.
Od 12:15 sati uz prisustvo visokih uzvanika prikazat će se na Trgu Stjepana Radića u Gospiću ceremonijal sa oružjem koji izvode pripadnici Počasno-Zaštitne Bojne HV a nakon njih iznad trga će program izvesti zrakoplovna akrobatska skupina HRZ-a „Krila Oluje“

U 13 sati započet će svečana akademija u gradskom kinu „Korzo“ na kojoj će Predsjednik RH dodijeliti najviša vojna odličja zaslužnim Vukovima.
Tijekom petka 28.10. Od 08:00 sati do 15:00 sati na trgu Stjepana Radića bit će postavljen i Tehničko-Taktički Zbor HV na kom će građani Gospića moći pogledati opremu i naoružanje HV.



