Postavke
kolačića

Čarobni Advent u Otočcu

Foto: Promo

Advent je za mnoge najljepše doba godina.  Otočac priprema bogat adventski program i neke od čarobnih trenutaka, u bajkovitoj, obiteljskoj atmosferi. Između raskošno ukrašenih ulica i trga, u samom srcu grada smjestit će se klizalište. Advent započinje 2. prosinca uz koncert Klape Iskon,  dok će Otočane i goste u Novu godinu uvesti band Spice Grills.

 Turistička zajednica Grada Otočca i Grad Otočac pripremili su zanimljiv adventski sadržaj. Bogat i raznovrsni program, ove će godine u Otočcu biti posebno zanimljiv ljubiteljima tehnologije, jer ih u adventskim danima očekuje i 3D Božićna potraga za Djeda Mrazom.

Pred kraj prosinca u atraktivno osvijetljenom gradskom parku smjestit će se Božićni mini showroom, u kojem će se moći isprobati uređaji Meta Quest 3 i Met Quest Pro i tako ušetati u virtualnu stvarnost, koja postaje dijelom naše svakodnevice.  

Baka Mraz i Djed Božićnjak pobrinut će se za veselu atmosferu za vaše najmlađe. Tamburaški orkestar Gackog pučkog otvorenog učilišta i Puhački orkestar DVD-a Otočac uveličat će svojom glazbom najraskošniji advent ikada. Koje će se ekipe natjecati u izradi “Zlatnih ušćipaka” još nam nije poznato, ali su zato lički uštipci najfiniji i daleko najpoznatiji. Toplo se obucite i prošećite magičnim gradom Otočcem.

Bajkovita idila  adventa blistat će sve do 7. siječnja 2024., a detaljni raspored događanja potražite na dnu članka.

Play Video

Počela treća faza izgradnje južnog lukobrana u Novalji: Investicija vrijedna 13,2 milijuna eura donosi 101 novi vez

U Novalji je službeno započela treća faza projekta rekonstrukcije i dogradnje južnog lukobrana, jednog od najvećih infrastrukturnih zahvata na području grada te dosad financijski najvrjednijeg projekta Lučke uprave Novalja. Vrijednost investicije iznosi 13,2 milijuna eura, a projekt se financira sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj u iznosu od 85 posto te s 15 posto sredstava iz državnog proračuna.

Nacionalni park Sjeverni Velebit slavi 27. rođendan: Dragulj hrvatske prirode i ponos Like

Nacionalni park Sjeverni Velebit danas obilježava 27 godina od proglašenja nacionalnim parkom, čime se još jednom potvrđuje njegova iznimna vrijednost za hrvatsku prirodnu i kulturnu baštinu. Upravo je 9. lipnja 1999. godine stupio na snagu Zakon o proglašenju Nacionalnog parka Sjeverni Velebit, a područje od 109 četvornih kilometara dobilo je najviši stupanj zaštite u Republici Hrvatskoj.

Play Video