Postavke
kolačića

Kuda ide Perušić ?

Današnja naslovnica visoko tiražnog medija u Hrvatskoj, nažalost otkriva svu bijedu Perušića mjesta bogate tradicije, kulture, mjesta koji se godinama sada je posve jasno lažno promovira kao mjesto ugodna života. Malo, malo umjesto svih svojih ljepota koje skriva Perušić puni stranice crnih hrvatskih kronika, kao niti jedna lička veća sredina. Perušić se zbog svojih prirodnih ljepota, blizine autoceste i kao geografski srce Like na jednu stranu reklamira kao mala sigurna oaza mira u spoju planine i mora, a na drugu stranu nažalost balkanska provincija, sudeći po događajima posljednjih godina. Romska populacija kao nikad prije uzela je zamaha, svjedoči to svakodnevni život. Za bivše države u Perušiću su živjeli Romi, ali kao u Hrvatskoj nisu niti približno imali moć kao danas. Zato se postavlja ozbiljno pitanje kuda ide Perušić ?.

Play Video

Počela treća faza izgradnje južnog lukobrana u Novalji: Investicija vrijedna 13,2 milijuna eura donosi 101 novi vez

U Novalji je službeno započela treća faza projekta rekonstrukcije i dogradnje južnog lukobrana, jednog od najvećih infrastrukturnih zahvata na području grada te dosad financijski najvrjednijeg projekta Lučke uprave Novalja. Vrijednost investicije iznosi 13,2 milijuna eura, a projekt se financira sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj u iznosu od 85 posto te s 15 posto sredstava iz državnog proračuna.

Nacionalni park Sjeverni Velebit slavi 27. rođendan: Dragulj hrvatske prirode i ponos Like

Nacionalni park Sjeverni Velebit danas obilježava 27 godina od proglašenja nacionalnim parkom, čime se još jednom potvrđuje njegova iznimna vrijednost za hrvatsku prirodnu i kulturnu baštinu. Upravo je 9. lipnja 1999. godine stupio na snagu Zakon o proglašenju Nacionalnog parka Sjeverni Velebit, a područje od 109 četvornih kilometara dobilo je najviši stupanj zaštite u Republici Hrvatskoj.

Play Video