Postavke
kolačića

U Osnovnoj školi Zrinskih i Frankopana Otočac obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U petak, 11. listopada 2024. godine obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Djelatnici škole u holu su postavili stolove, a učenici svih razreda bogato su ih popunili raznim domaćim proizvodima. Bilo je kiflica, pita, raznih vrsta kolača, kruha, peciva i ostalih plodova jeseni.Program je započeo pjesmom Vjek hvaljen budi koju su ispjevali učenici trećeg razreda uz glazbenu pratnju vjeroučitelja Darija Košćaka. Učenica 7. c razreda pozdravila je sve prisutne i zahvalila se na trudu koji su uložili kako bi nam stolovi bili tako puni i raskošni. Ove godine učenici 8. c razreda, Ante, Antonio i David, nasmijali su nas kroz kratki skeč. Naime, doista su mijesili tijesto za kruh i nadali se da će tako lakše naći curu, kako kažu: “Kad se u narodu pročuje da neki momak zna mijesit’ tijesto, lakše nađe curu.” Ravnateljica je najavila otočkog župnika don Gorana Antunovića koji nam se obratio prigodnim govorom. Učenice 8. b razreda čitale su molitvu vjernika i tada je slijedio blagoslov župnika, i molio molitvu za sve.

Program je završio pjesmom Tko stvori ovu našu zemlju. Učenici su se vratili u svoje učionice i radosno kušali proizvode, a dio istih podijelili smo s korisnicima Doma za starije osobe u Otočcu.

Vjeroučiteljica: Tina Košćak

Ravnateljica: Jasminka Devčić

Preuzeto sa stranice: Osnovna škola Zrinskih i Frankopana Otočac

Podijelite sadržaj
Play Video

Starčević će morati odgovoriti !

Nakon objavljenog Demantija bivšeg gradonačelnika Gospića Karla Starčevića na tekst Gaji sirotu za tuđu sramotu!  gdje je iskoristio svoje zakonsko pravo i Slobodnu Liku nastavio

Podijelite sadržaj

Nova knjiga dr.Ivana Mance

U pretprodaji je nova knjiga dr. sc. Ivana Mance: Prvi hrvatski tiskar Broz žakan. Knjiga se po promotivnoj cijeni može naručiti ovdje: Kao prilog daljnjem

Podijelite sadržaj
Play Video