Postavke
kolačića

POKUŠAJ Želi ući u nacionalni Odbor HDZ-a

Unutarstranački izbori u HDZ-u su pred vratima pa u vladajućoj stranci vladaju velike gužve tko će se probiti u najviša stranačka tijela. To želi i Branislav Šutić iz Otočca koji se na unutarstranačkim izborima kandidira za ulazak u stranačko nacionalno Predsjedništvo, gdje vlada konkurencija kao za prvu momčad Reala. Prema statutu HDZ-a u nacionalni Odbor ulazi 40 ljudi. Može li se tamo probiti nesuđeni Saborski Zastupnik tek treba vidjeti. I dok jedni kažu da Šutić ima šanse, drugi kažu da je to posve nemoguća misija. Šutića su prije godinu dana u javnosti povezivali sa nekim protjeranim HDZ-ovcima, vođama “autobus revolucije” što je sam Šutić demantirao, a koliko ima ugleda u stranci vidjeti će se uskoro. Veliko je pitanje kako sam Šutić nakon svega kotira u stranačkoj bazi Like i Ličko senjske županije.

Play Video

Počela treća faza izgradnje južnog lukobrana u Novalji: Investicija vrijedna 13,2 milijuna eura donosi 101 novi vez

U Novalji je službeno započela treća faza projekta rekonstrukcije i dogradnje južnog lukobrana, jednog od najvećih infrastrukturnih zahvata na području grada te dosad financijski najvrjednijeg projekta Lučke uprave Novalja. Vrijednost investicije iznosi 13,2 milijuna eura, a projekt se financira sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj u iznosu od 85 posto te s 15 posto sredstava iz državnog proračuna.

Nacionalni park Sjeverni Velebit slavi 27. rođendan: Dragulj hrvatske prirode i ponos Like

Nacionalni park Sjeverni Velebit danas obilježava 27 godina od proglašenja nacionalnim parkom, čime se još jednom potvrđuje njegova iznimna vrijednost za hrvatsku prirodnu i kulturnu baštinu. Upravo je 9. lipnja 1999. godine stupio na snagu Zakon o proglašenju Nacionalnog parka Sjeverni Velebit, a područje od 109 četvornih kilometara dobilo je najviši stupanj zaštite u Republici Hrvatskoj.

Play Video